سردبیر آزاداندیش

روزهای‌توهین ۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

ادامــه مطلــب

سرگذشت‌شفاف‌سازی‌مالی‌انتخابات ۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

همانگونه که درجریان هستید این روزها خبرهای جنجالی حوزه اقتصادی کشور (‌بحث فیش‌های نجومی مسئولین کشوری)‌، حسابی افکار عمومی را درگیر کنش‌ها و واکنش‌های متعدی کرد و همچنان نیز ادامه دارد در این بین باتوجه به انتخابات پیش روی کشور در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال96، اتفاق جالب دیگری دوباره محافل سیاسی و اجتماعی کشور، را به سمت و سوی خود جلب کرد تا آحاد جامعه شاهد و ناظر موج دیگری از بی‌قانونی دولتمردان کشور باشند.

ماجرا از آنجا کلید خورد که باشگاه خبرنگاران جوان گلایه آیت‌اله جنتی درخصوص خرید و فروش رأی در انتخابات و رواج‌یافتن آن را منتشر کرد

ادامــه مطلــب

روز خبرنگار روزی برای آزادی بیان ۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

هفته ای که در آن قرار داریم یکی از روزهای درخشان را در خود دارد که برای ما مطبوعاتی ها و رسانه ای ها روزی خاص ، ویژه و قابل تأمل است و آنهم روز خبرنگار می باشد.

به واقع بایستی اذعان نمود هفده مرداد یادآور بزرگداشت محمود صارمی است خبرنگاری که سال ۷۷ در افغانستان به دست عوامل طالبان کشته شد.

 اینگونه حوادث که برای خبرنگاران حوزه های مختلف در کشور های مختلف رخ می دهد، من را به یاد فیلم مزارشریف انداخت و این گونه شد که فیلم»مزار شریف« را از کشوی میز پایگاه خبری مدیران موفق بیرون ‌آورم. دلم می‌خواهد یک‌بار دیگر و در روز خبرنگار آن را تماشا کنم. بوی مرگ و خون می‌دهد. طعم اسارت‌هایی دارد که برخاسته از افکار و ذهن مسموم آدم‌هایی است که نه در افغانستان بلکه در همه‌جای دنیا حضور دارند. اما جهان سومی‌ها سهم‌شان بیشتر است. تصاویری از برهوت اندیشه‌ی انسان‌ها تا رسالت یک خبرنگار و قربانی‌کردن جانش برای اطلاع‌رسانی به دیگران، ذهنم را درگیر می‌کند. فیلم تمام می‌شود.

ادامــه مطلــب

دغدغه‌ی‌امنیت‌در‌غرب ۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

از نظر غرب تروریسم جهانی دو تعبیر متفاوت دارد، تعبیرنخست تروریسمی که در خدمت اهداف غرب است تروریسم »خوب« و تروریسمی که با منافع غرب در تضاد است تروریسم »بد« تلقی می‌شود.

لذا این تعبیر دو‌گانه موجب شد که کشورهایی مانند فرانسه به‌دلیل هسویی با گروهک‌های تروریستی قربانی سیاست‌های اشتباه‌آمیز دولت‌های خود شوند.

در تکمیل مقدمه عنوان‌شده بایستی به این نکته اشاره نمود که انفجارات اخیر پاریس، نیس و بلژیک که منجر به کشته و زخمی‌شدن صدها تن از مردم فرانسه و بلژیک شد از وجود یک ساختار شکننده امنیتی در بدنه کشورهای عضو اتحادیه اروپا حکایت دارد.

ادامــه مطلــب

لزوم‌صیانت‌از‌برجام ۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

با شروع به‌کار دولت تدبیر و امید دوره جدیدی از مذاکرات هسته‌ای با گروه 1+5 آغاز و دیپلماسی جدید هسته‌ای بعد از 40 دور مذاکره فشرده و پیچیده تیم مجرب، متعهد و پرتلاش کشورمان درنهایت در23 تیر‌ماه سال 1394‌به سند برجام منتهی شد.

این سند امروز به جهانیان نشان می‌دهد برنامه هسته‌ای ایران به‌صورت بومی و برپایه دانش و همت جوانان این مرز و بوم توسعه‌یافته و پیشرفت کرده و دستاوردهای درخشانی را برای کشور به ارمغان آورده، به‌طوری که در صحنه بین‌المللی به‌عنوان واقعیتی گریز‌ناپذیر به ثبت رسیده است.

حال چندی پیش شاهد اولین سالگرد توافق هسته‌ای ایران و 1+5 بودیم. اما در طی این مدت غرب بعد از اجرای‌شدن برجام مکررا اعلام کرده که ایران به تمامی تعهدات خود پایبند بوده ولی ایران می‌گوید غرب به‌خصوص ایالات متحده به وعده‌های خود عمل نکرده است زیرا غرب مهم‌ترین تعهد خود براساس برجام که برقراری ارتباط بانکی با ایران است را محقق نکرده است. ازسوی دیگر اخیرا اعضای ناتو سعی دارند به ایران برای محدود‌کردن برنامه موشکی خود فشار بیاورند.

ادامــه مطلــب
... man1357.blog.ir