سردبیر آزاداندیش

۱۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

دولت‌ دوازدهم‌ زیر ذره‌بین‌ انتظارات‌ قومی

یکی از مشکلات جدی ایران این است که بخش عمده مردم و نخبگان و مسئولان از وجود تنوع و گوناگونی فرهنگی و زبانی در ایران بزرگ و پهناور و دوست‌داشتنی آگاه نیستند. باید از طریق ابزارهای گوناگون از جمله رسانه‌ها و کتاب‌های درسی بخش‌های مختلف مردم (به ویژه مناطق مرکزی ایران و پایتخت) را با این گوناگونی آشنا کرد.

دراین خصوص تنها راهکار موجود، ضمن احترام به مقدسات همه ادیان و مذاهب، توجه دقیق ریاست‌جمهوری به توانمندی‌های اقوام سراسرکشور و تبدیل توان بالقوه آنها به بالفعل در اداره کشور و یا شهر و استان خود آنهاست.

دولت‌ دوازدهم‌ و‌ مسئله‌ی‌ فقرزدایی

انتخابات به‌عنوان یکی از ارکان اصلی تحقق دموکراسی در هر جامعه‌ای، بستری را برای تقویت عزت و اقتدار مردم جامعه فراهم می‌کند، حال آنکه در روزهای انتخابات برخی نامزدها با قربانی‌کردن ارزش‌های اخلاقی و زیرپاگذاشتن آبروی و عزت مردم به‌دنبال به‌دست آوردن اقبال انتخاباتی بودند.

برکسی پوشیده نیست که فقر با شعار، دادن یارانه و با وعده افزایش آن، گسترش صندوق‌های صدقه و... رفع نمی‌شود، بلکه فقرزدایی در سایه به‌کارگیری شعور در یک دولت مدرن و کارآمد و با برنامه‌ریزی متکی بر عقلانیت عملیاتی می‌گردد.

سلام خداقوت، امید به موفقیت های روز افزون شما ریاست جمهور مقتدر و کارآمد.

من برای لرزوم تداوم مدیریت دولت حضرتعالی چند دلیل را در رسانه ها منتشر نمودم که خواستم شما هم در جریان باشید که تدام دولت شماو تفکر و سیاست گذاری شما

چقدر می تواند به نفع مردم و مملکت ما باشد .

باتشکر

http://man1357.blog.ir/1396/02/27-2

لزوم‌تداوم‌مدیریت‌دولت‌دکترروحانی؛ باسلام‌مجدد!

دروغ‌های‌انتخاباتی

در این حال و هوای بهاری، محافل خانوادگی و نیز محافل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور پراز شور و شادی و تلاش است برای انتخابات 96 و انتخاب رئیس‌جمهور آینده کشور که تا سال1400شمسی، خواسته های مردم ایران عزیز را به سرانجام برسانند.

اما در این حال و هوای انتخاباتی همواره آنچرا که اذهان عمومی را به خود مشغول کرده، دروغگویی نامزدهای انتخاباتی برای کسب آرای مردم است؟ اما چگونه می‌توان دروغ را از میان برد؟ آیا با توصیه‌های اخلاقی می‌توان این کار را انجام داد؟ قطعا باید این توصیه‌ها باشد ولی گمان نمی‌کنم که اثر چندانی بگذارد.

چرا؟ به این علت که اگر دروغ رواج داشته باشد، هرکس که راست بگوید و از دروغ پرهیز کند ضرر می‌کند زیرا دروغگویی حتما منافعی دارد که عده‌ای آن را انجام می‌دهند.

شهرتهران و انتخابات شورای اسلامی شهروروستا

پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در 29 اردیبهشت ماه جاری در سراسر کشور همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

اما بحث فهرست بندی جناح های سیاسی برای ارائه در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر این روزها بیشتر از هر زمان دیگری داغ است شایعات و گمانه زنی های بسیاری درباره چینش این فهرست ها نقل محافل خبری و سیاسی شده است در این میان اصلاح طلبان با تعیین مصادیق, مسیر گزینش را برای داوطلبانی که علاقه مندند در فهرست انتخاباتی شان قرار گیرند, هموار کرده اند مصادیقی که بناست در سراسر کشور مورد توجه قرار گیرد.

به گفته ژاله فرامرزیان، دبیر شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان قرار است شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان برای شورای شهر کلان شهرها و مراکز استان ها رعایت شود و شوراهای استان در این مسیر همگام شورای سیاست گذاری باشند. دبیر شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه برنامه ها، سوابق مدیریتی، رزومه مدیریت شهری و تخصص مهم ترین فاکتور هایی است که برای ورود به فهرست اصلاح طلبان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: پس از تأیید پیش شرط اصلاح طلب بودن داوطلبان هر کس که فاکتورهای مذکور را داشته باشد، شانس بیشتری برای حضور در فهرست اصلاح طلبان شورای اصلاح طلبان در دیگر شهرها را دارند.

واقعیتی‌درباب ‌نظرسنجی‌های‌انتخاباتی