سردبیر آزاداندیش

مهدی حیدرپور -فوتبال

امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند، برخی از مردم، ورزشکار حرفه ای اند و گروهی ورزشکار آماتور.

همچنین گروهی طرفدار و علاقه مند به ورزش و دیدن برنامه ها، مسابقات و نمایش های ورزشی بوده و عده ای نیز از راه ورزش امور زندگی خویش را می گذرانند.

وزارتخانه ها و ادارات ورزشی فراوانی تاسیس شده و مخارج زیادی صرف ورزش، ساختن استادیوم ها، مجتمع ها و باشگاه های ورزشی و نیز تهیه وسائل و لباس های ورزشی و یا تماشای مسابقات ورزشی می شود.

بخش های قابل توجهی از برنامه های تلویزیون، رادیو، مجلات و سایر رسانه های گروهی، به ورزش و اخبار ورزشی اختصاص دارد و خلاصه ورزش یکی از اموری است که در جهان به صورت جدّی مطرح بوده و از جهات مختلف دارای اهمیت می باشد.

حالا این سوال مطرح است که چرا ورزش تا این حد برای ما اهمیت دارد و آیا ورزش اثرات مثبتی بر جامعه بشری دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که ورزش به عوان یک پدیده تربیتی نقش مهمی در اعتلای فرهنگ هر جامعه دارد و این مسئله تا آنجا مورد اهمیت است که در جوامع امروزی ورزش به عنوان ابزاری برای انتقال اخلاقیات و فرهنگ کشورها به کشوری دیگر مورد کاربرد است.

حتی امروز جوامع مختلف در تلاشند تا با صادر کردن ورزش های بومی خود به کشورهای دیگر تمدن و فرهنگ خود را صادر کنند و همین امر سبب افزایش رقابت جوامع بشری شده است.
مهدی حیدرپور
.