سردبیر آزاداندیش

همانگونه که شما خواننده فهیم درجریان هستید مرحله اول توزیع سبد کالا با تمام کمی و کاستی‌های موجود به پایان رسید و حال با تصمیم جدید دولت تدبیر و امید، قرار است از روزهای آینده فاز دوم واگذاری بسته‌های حمایتی رایگان دولت به 3 گروه مشخص از کارگران و بازنشستگانی که دریافتی ماهیانه آنها بالای 500 هزارتومان است و همچنین کارکنان دستگاه‌های دولتی مشمول قانون کار آغاز شود. در این میان، مقامات وزارت کار می‌گویند تا پایان سال مشمولان این گروه‌ها سبد کالایی خود را دریافت خواهند کرد.

مهدی حیدرپور - سبدکالا
همچنین با توجه به آغاز مرحله دوم توزیع سبد کالایی از نیمه اسفندماه پنیر و تخم‌مرغ از سبد کالایی حذف و به جای آن چای، ماکارونی، قند و شکر جایگزین می‌شود. یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام خبر بالا در مورد ایجاد تغییرات جزئی در نحوه توزیع سبد کالایی گفت: براساس تصمیم گیری‌های انجام شده قرار است که مشمولان جدیدی برای دریافت سبد کالایی تعریف شوند.

وی ادامه داد: براین اساس علاوه بر جامعه هدفی که از پیش تعیین شده بود همه مشمولان قانون کار و بازنشستگان تامین اجتماعی نیز می‌توانند سبد کالایی در مرحله دوم را دریافت کنند.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که مرحله دوم توزیع سبد کالا از نیمه اسفند ماه آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: توزیع سبد کالا در مرحله دوم بر عهده وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی خواهد بود.

وی با اعلام این که تغییراتی در کالاهای ارائه شده در سبد کالایی در مرحله دوم بوجود آمده است تصریح کرد: از سبد کالایی در مرحله دوم پنیر و تخم‌مرغ حذف و به جای آن چای، ماکارونی، قند و شکر اضافه می‌شود.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که مشمولان سبد کالایی که در مرحله اول سبد خود را دریافت نکرده‌اند در مرحله دوم چه کالاهایی دریافت می‌کنند گفت: تمام مشمولان سبد کالایی که کالاهای خود را در مرحله اول دریافت نکرده‌اند می‌توانند در مرحله دوم سبد کالا دریافت کنند.

مهدی حیدرپور

.