سردبیر آزاداندیش


رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به این سؤال که برگه‌های فعلی ثبت‌نام شده سهام عدالت در دست مردم چه زمانی امکان ارزش‌گذاری یا تبدیل‌شدن به سهم خواهند داشت، گفت: آنچه می‌تواند دارای ارزش باشد، برگه سهام است، بنابراین چیزی که اکنون در دست مردم قرار گرفته، برگه‌های ثبت‌نامی است. علی‌اشرف عبدا... پوری‌حسینی ادامه داد: زمانی که تعداد سهم و اسم شرکت با توجه به برگه‌های ثبت‌نامی سهام عدالت در دست مردم مشخص شود، آن زمان می‌توان روی این برگه‌ها ارزش‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه به صراحت اعلام کردیم که مشمولان تنها ثبت‌نام کردند و در آینده حتما سبدی از سهام دریافت خواهند کرد، ادامه داد: بنابراین اکنون برگه‌های ثبت‌نامی در دست مردم فاقد ارزش بوده و تنها مشمولان ثبت‌نامی سهام عدالت در آینده ذینفع سبد سهام قابل واگذاری از محل سهام عدالت خواهند بود. وی اظهارکرد: مردم با این برگه‌های ثبت‌نامی در آینده وارد بازار سرمایه خواهند شد، یعنی این افراد حقی دارند که قطعا رقمی می‌ارزد.

معاون وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه به مردم گوشزد کردیم که برگه‌های ثبت‌نامی نباید خرید و فروش شوند، گفت: اکنون اطلاعات مشمول سهام عدالت در بانک اطلاعاتی سازمان خصوصی‌سازی قرار دارد و  افراد در صورت خرید برگه‌های ثبت‌نامی سهام عدالت قطعا متضرر خواهند شد. کسانی که ثبت‌نام شده‌اند بعد از نهایی‌شدن پیش‌نویس لایحه، تقدیم لایحه به مجلس، رفع ابهامات اجرایی و تقسیم سهم، سهامدار محسوب خواهد شد و رقمی را هر فرد دریافت خواهد کرد.

.