سردبیر آزاداندیش

راه‌اندازی کیف پول‌های الکترونیکی در زمستان93


نقدی براقتصاد ایران ، پرواضح است با توجه به گرایش بانک های ایرانی به ارئه خدمات الکترونیکی به مشتریان خود زمینه ای را فراهم نمودند تامصرف کنندگان تمایل چشمگیری برای انجام مبادلات الکترونیکی از خود نشان دهند. چرا که کاهش هزینه و افزایش سرعت دسترسی به اینترنت و مزایای اقتصادی و اجتماعی تجارت الکترونیکی از دلایل اصلی توجه مردم به اینگونه مبادلات شد.

دراین خصوص در دولت های پیشین در بخش بانکداری الکترونیکی با تمام کاستی ها و کمبودهای موجود اقداماتی صورت گرفت که در این راستادولت یازدهم نیز جهت گسترش بانکداری الکترونیکی قصد دارد کیف پول الکترونیکی را به صورت پایلوت در دی ماه سال جاری راه اندازی نماید

ناصر حکیمی، مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی دراین خصوص ابراز داشتند طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این طرح در سه‌ماهه چهارم سال جاری به صورت پایلوت در یک منطقه محدود و خارج از تهران برای مبادلات زیر ۲۰ هزار تومان و با سقف ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان آغاز به کار خواهد کرد ودراین خصوص با شهرداری‌‌ها و متولیان حمل‌ونقل صحبت‌هایی انجام شده است که این کیف پول در سیستم حمل‌ونقل به صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری (نصب روی موبایل) اجرا شود همچنین، جهت استفاده از پارکومتر‌ها و خرید از سوپرمارکت‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.

درپایان و به نظر نگارنده""مهدی حیدرپور""درست است که همسو با گسترش تجارت الکترونیکی در جهان ،کشور ما نیز بایستی فعالیت یکسویی داشته باشد اما این روش ها نیاز به سطوح بالایی از امنیت، سرعت، محرمانگی و امکان بین المللی بودن برای تجارت الکترونیکی دارند تا هم برای مشتریان و هم برای صاحبان تجارت قابل قبول باشندوالمان های کلیدی امنیت و استفاده از تکنولوژی های سازگار و درست در این راستا بسیار مهم می باشد، به طوری که مشتری از عملکرد کیف پول الکترونیکی اطمینان کافی داشته و به راحتی قادر به انجام امور خود شود.

مهدی حیدرپور

.

نظرات  (۲)

سلام
تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو"
" راه‌اندازی کیف پول‌های الکترونیکی در زمستان93 "
با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/34053
در این سایت انتشار یافت.
چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.
هدیه سایت "حرف تو" به شما:
"امام علی (علیه‌السّلام): نماز را در وقت مقرّرش بخوان و به دلیل بیکار بودن، آن را جلو نینداز، و به دلیل اشتغال به کاری، آن را به تأخیر نیفکن و بدان که همه کارهایت تابع نماز توست."
یا علی

سلام، با تشکر از شما

 

"راه‌اندازی کیف پول‌های الکترونیکی در زمستان 93"

 

با آدرس:http://www.nobateshoma.ir/?p=24972

 

در سایت جامع وبلاگ نویسان استان سمنان انتشار یافت.

 

چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.

هدیه سایت نوبت شما:امام خامنه ای: بعضیها وقتی به جوان‌ها نگاه میکنند فقط نمونه‌های ناهنجار را می‌بینند. ناهنجاری هست ولی هنجار عمومی جوانان ما هنجار دینی وعلاقمندی به اسلام و ملیت است. ما وظیفه داریم کمک کنیم اینها خوب بمانند.

 

یا علی