سردبیر آزاداندیش


جزئیات مرحله دوم توزیع سبد کالا
همانگونه که شما شهروند گرامی در جریان هستید از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید برای کاهش نقدینگی‌، توزیع سبد کالا بود‌. برنامه توزیع سبدکالایی که در ماه‌های پایانی سال گذشته اجرا شد از جمله برنامه‌هایی بود که هر روز و در برخی روزها هر ساعت خبر جدیدی را رقم می‌زد.

از کیفیت اقلام کالایی توزیع‌شده گرفته تا سطح درآمد ٥٠٠ هزارتومانی که برای کارگران درنظر گرفته شده بود و سپس تکذیب شد اما برخی شامل آن شدند، پس از این‌که توزیع سبد کالای نخست دولت تا پایان سال ٩٢ ادامه پیدا کرد، حرف و حدیث‌ها برای دریافت سبد دوم و زمان توزیع آن زیاد شد و درنهایت دولت باتوجه به ایرادات این طرح و مشکلات پیش آمده به این نتیجه رسید که امکان توزیع سبد دوم در سال ٩٢ وجود ندارد.

در این کش و قوس دولت از بین سرپرستان خانوارهای چهار نفره به بالا شامل کارگران شاغل و مستمری بگیران با حقوق بیش از ٥٠٠ هزار تومان و کارکنان دولت دارای بیمه‌های تامین اجتماعی که مشمول سبد کالا بودند را در نهایت به مشمولین تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی تغییرداد و قرار بر این شد توزیع سبد دوم طی سال جاری اجرا شود که در این راستا محمدباقر نوبخت از آغاز دور جدید توزیع سبد کالا در مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: سبد کالابین ٧/٥ میلیون نفر که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی می‌باشند طی هفته پیش‌رو توزیع خواهد شد.

این خبر در حالی اطلاع‌رسانی شد که پیش‌تر، وزیر کار از شناسایی٢/٥ میلیون نفر دیگر تا آبان‌ماه خبر داده بود که مجموع دریافت‌کنندگان بسته‌های غذایی دولت را به ١٠ میلیون نفر افزایش خواهد داد.

تاکنون نامی از کارگران به‌عنوان مشمولان جدید دریافت کمک‌های دولتی برده نشده و با وجود پیگیری‌های نمایندگان کارگران، هنوز دولت پاسخی به خواسته آنها نداده است.

تازه 1

به گزارش مهر، شهریورماه سال جاری علی ربیعی، وزیر کار اعلام کرد درصورت فراهم شدن برخی پیش شرط‌ها مانند تامین منابع مالی مورد نیاز، دولت قصد دارد واگذاری بسته‌های امنیت غذایی را برای ١٠ میلیون نفر انجام دهد که این موضوع به معنای شناسایی و ارائه لیست جدیدی از ٢/٥ میلیون مشمول جدید است.

وی بیان داشت درحال شناسایی گروه‌های در معرض فقر غذایی هستیم ولی بانک‌های اطلاعاتی کشور کامل نیستند و در این مدت تلاش کردیم تا به اطلاعات موجود انسجام ببخشیم.

در تیرماه امسال نیز دولت در قالب ابلاغیه آغاز توزیع سبدهای کالایی بین ٧/٥ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، ماموریتی بر عهده وزارت کار گذاشته بود تا ظرف مدت یک‌ماه افراد مشمول در مراحل بعدی توزیع بسته حمایت غذایی را به ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارائه کند.

بنابراین ٢/٥ میلیون نفری که علی ربیعی تحت‌ عنوان مشمولان جدید دریافت بسته‌های امنیت غذایی معرفی کرده، در این گروه‌های حقوقی قرار می‌گیرند.

تهیه وتنظیم : مهدی حیدرپور

.

نظرات  (۱)

۲۷ تیر ۹۴ ، ۱۰:۵۳ محمدحسین بابزاده
لطفابه کارگران مشمول قانون کار سبدکالابدهیدددددد؟؟؟؟؟؟؟؟؟