سردبیر آزاداندیش

داعش مولود نامبارک تهاجم نظامی ارتش آمریکا و انگلیس به‌عراق است که با شعار مبارزه با آمریکا تلاش کرد با دامن‌زدن به تبلیغات دروغین مذهبی و مظلوم‌نمایی، به‌عنوان جایگزین نیروهای اشغال‌گر آمریکایی در عراق به آمال خود مشروعیت و تاسیس دولت به اصطلاح اسلامی شام و عراق رسمیت ببخشد.

در این بین تحلیلگران مسائل سیاسی معتقداند، داعش یک جنبش پست‌مدرنیستی می‌باشد که جنایت‌های سیاسی و اجتماعی بسیاری درجهان برای خود به‌ثبت رساندند. منظور از جنایت‌های سیاسی از میان‌بردن امنیت ملی در کشورها بوده و جنایت‌های اجتماعی نیز از طریق قتل عام کردن افراد بروز پیدا می‌کند.

به‌عبارتی دیگر بایستی گفت: گروه به اصطلاح توحید و جهاد (‌داعش‌)‌، که در سال ???? برای مقابله با آمریکا تشکیل شد‌، اکنون آن‌قدر رشد کرده است که تبدیل به ماشین کشتاری بی‌رحم شده است که نه‌تنها عرب‌ها، بلکه نیروهایی از کشورهای اروپایی را نیز در خود جای داده است. این گروه با تکیه بر تاکتیک‌ها و مهارت‌های عملیات رسانه‌ای، سعی در ایجاد رعب و وحشت در بین مردم می‌کند و با این تاکتیک، روحیه‌ی ارتش و نیروهای مردمی را تضعیف می‌کند تا راحت‌تر به اهداف خود برسد. در این بین همواره یکی از اهداف و برنامه‌های تروریستی داعش، ورد به ایران به‌عنوان قدرت بلامنازع منطقه بوده است، در این خصوص چند روز پیش در خبرها ذکر شد که یک گروهک وابسته به داعش در غرب کشور با همکاری نهادهای امنیتی و اطلاعاتی شناسایی و معدوم شدند.

در این خصوص تحلیلگران مسائل سیاسی ابراز داشتند دیگر برکسی پوشیده نیست که گروهک‌های تروریستی از جمله داعش ساخته ‌و پرداخته دست آمریکایی‌ها و مورد حمایت اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان منطقه‌ای و اروپایی آنهاست. امروز این پدیده تبدیل به یک بحران برای خود غربی‌ها شده است. از سوی دیگر غربی‌ها در یک حالت سردرگمی نسبت به امنیت ایران قرار دارند. به‌رغم پشتیبانی غربی‌ها از داعش فضای آرام و پایداری در جمهوری اسلامی مشاهده می‌شود و آنها تاکنون نتوانسته‌اند موفق به انجام عملیاتی در درون مرزهای ایران شوند. به دام افتادن اعضای گروهک‌های تکفیری در ایران برای چندمین بار است که صورت می‌گیرد.

این تیم‌های تروریستی از رقه سوریه یا موصل عراق و دیگر مناطق تحت اشغال داعش به ایران اعزام و وارد می‌شوند که اخیرا گروهی از آنها در عملیاتی که نیروهای ما انجام دادند، در کرمانشاه معدوم شدند. اما نبایستی از این واقعیت به‌سادگی گذر کرد که‌: حضور داعش در عراق و سوریه در درازمدت ممکن است دغدغه‌ای اساسی برای امنیت ملی ایران به‌شمار آید.

در همین زمینه، شناخت و پیگیری ماهیت جریان تکفیری داعش از نظر منافع حیاتی و امنیت ملی برای ایران اهمیت بسیار دارد. ایران باید به دقت تحولات گروه‌های جهادی در عراق و شام را رصد کند. این تحوالات به دلیل اتحاد تاریخی اخوان‌المسلمین با سلفی‌ها توانسته است پویشی اساسی در میان جنبش‌های منطقه خلق کند. افزون بر آن، جریان‌های ‌سلفی سوریه نیز نشان داده‌اند که برای رسیدن به قدرت و غلبه بر »دگر« خود، یعنی شیعه، و سرکوب و طرد آن حاضرند با »دگر« اصلی خود، یعنی غرب، یا به تعبیری »صلیبیون« به شکلی گسترده همکاری کنند.

به‌واقع بایستی اذعان نمود: داعش در خدمت پروژه اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی، سردمداران غربی و صهیونیسم جهانی به‌سر می‌برند. بدیهی است که بیشترین سود را از تحرکات تروریست‌های تکفیری که به‌شدت چهره اسلام ناب محمدی را مخدوش کرده‌اند، سردمداران غربی و صهیونیسم جهانی می‌باشند،که مدت‌هاست پروژه اسلام‌هراسی را در پیش گرفته‌اند و بهترین کسانی که به این پروژه کمک می‌کنند، تروریست‌های تکفیری هستند که نشانه‌های آموزش آنها از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی غرب و متحدانشان به وضوح نمایان است.

در پایان و به نظر نگارنده"مهدی حیدرپور"خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت حضور مقام معظم رهبری و هوشیاری نیروهای مخلص گمنام امام زمان(عج) توانسته است هرگونه عملیات تروریستی از سوی این گروه‌ها را شناساسی و با سرعت آنها را معدوم کند. سربازان گمنام امام زمان(عج) نشان داده‌اند که در هیچ نقطه ایران جایی برای جولان عناصر تکفیری وجود ندارد و مردم انقلابی ایران نیز همانند گذشته در راه استقلال وحفظ امنیت کشور مانند هشت سال جنگ تحمیلی در برابر هر‌گونه تجاوزی از جمله اقدامات تروریستی با هوشیاری کامل عمل می‌کنند.