سردبیرآزاداندیش

مردم،‌پیروز‌ عرصه‌ی‌ وحدت

داعش به تهران هم آمد و با یک حمله هم‌زمان به مجلس ایران و مرقد امام خمینی‌(ره) در جنوب تهران، حضور نامیمون خود را اعلام کرد. ساعتی پس از انتشار خبر تروریست‌ها بود که داعش اعلام کرد مسئولیت این اقدام تروریستی را می‌پذیرد اما ویژگی داعش آن است که در بسیاری موارد که کشورها با حملات تروریستی مواجه می‌شوند با مطرح‌کردن خود و پذیرش مسئولیت سعی در ساختن جایگاهی کاذب دارد. داعش ساعتی بعد نیز با انتشار یک کلیپ، اظهار کردند حمله به پارلمان ایران، ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر عادل‌الجبیر وزیر خارجه سعودی درست چند ساعت پیش از حملات تروریستی به تهران، اظهارات تندی را علیه ایران مطرح کرده بود؛ اظهاراتی که شائبه دست‌داشتن ریاض در این حملات را تقویت می‌کند. او مدعی شده بود که: ایران در امور کشورهای عربی مداخله می‌کند و به‌دلیل دخالت در امور کشورهای منطقه باید تنبیه شود! اما پرسش مهمی که در محافل عمومی برجسته شده، درباره تروریست‌هاست.

 ابهاماتی از جمله اینکه این تروریست‌ها اهل کدام کشور یا منطقه هستند؟ اگر خارجی هستند، از کدام مبادی وارد کشور شده‌اند؟ مبادی رسمی؟ یا به شکل مخفی؟ و اگر داخلی هستند، آیا پیش از این دارای سابقه بوده‌اند؟ آیا برای این اقدام آموزش دیده‌اند؟ کجا؟ از سوی چه کسانی؟ و چه تاریخی؟ آیا این افراد از مبدأ به شکل مسلحانه و همراه با اسلحه و مهمات وارد کشور شده و سپس عازم تهران شده‌اند؟ یا اینکه اسلحه و مهمات به شکل جداگانه در اختیار آنان گذاشته شده است؟ و اگر چنین است حامیان آنان چه کسانی هستند؟ آیا در مبادی ورودی کشور دقت کافی صورت گرفته بود؟ در داخل پل‌های ارتباطی آنان چه کسانی هستند؟ و اگر به شکل رسمی وارد کشور شده‌اند از کدام کشور و با چه هویتی؟ به سخن دیگر یکی از مهم‌ترین نیازهای افکار عمومی در این رویدادها اطلاع‌رسانی دقیق و فوری درباره ابعاد مختلف رویداد و کیستی تروریست‌هاست.

هم‌زمانی عملیات داعش با موج رسانه‌ای و دیپلماتیکی که برخی حامیان مالی و فکری داعش، یعنی عربستان علیه ایران ایجاد کرده بیش از پیش بر اهمیت پرداختن و تحلیل این موضوع می‌افزاید. افکار عمومی نیز تشنه‌ی اطلاع‌رسانی دقیق مسئولان امر دراین‌باره است.

با تمام این اتفاقات و سئوالاتی که اذهان عمومی را به خود مشغول کرده است اما »دور از تو اندیشه بدان« این پیام هفته گذشته بیش از همیشه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان از وحدت و همدلی ایرانیان در مقابل اقداماتی داشت که کشور را تهدید می‌کند. هفته گذشته مردم پایتخت هم رفتاری از خود نشان دادند که اثبات بلوغ فکری آنها بود؛ روز چهارشنبه مردم تهران از هر طیف و گروهی با هم یکی شدند و تنها یک موضوع را در دستور کار قرار دادند و آن هم رسوایی بیش از اندازه تروریست‌ها و نشان دادن وحدت ملی بود که هر تروریست و دشمن بیرونی را شکست می‌دهد.

چهارشنبه مردم با تجمع در برابر مجلس به‌رغم اخطارهای زیاد حاضر به ترک محل نشدند چرا که عنوان می‌کردند شاید افراد زخمی به خون نیاز داشته باشند پس باید برای کمک به هموطنانمان در صحنه باقی بمانیم. حتی زمانی که تروریست‌هایی که از رسیدن به هدف در داخل مجلس ناامید و قصد حضور در خیابان بیرونی مجلس را داشتند با مشاهده وحدت و هماهنگی ملت ترجیح دادند به داخل ساختمان مجلس بازگردند. مردم تهران هفته گذشته پیروز بزرگ عرصه وحدت بودند.

در پایان و به نظر نگارنده مهدی حیدرپور:در تمام کشورهای اروپایی و کشورهایی که مسائل امنیتی در آنها بالاست، تروریست‌ها عملیات انجام می‌دهند. دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران تلاش بی‌وقفه‌ای در سال‌های گذشته داشته و بسیار موفق بوده‌اند و کارنامه آنها اعم از وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی کارنامه بسیار موفقی بوده‌است. کشور ما در منطقه نا‌امنی قراردارد که وجود این حد از امنیت در آن واقعا شاهکار به حساب می‌آید که البته گاه این‌گونه مسائل نیز پیش می‌آید که عادی به نظر می‌رسد و نباید از سیستم‌های اطلاعاتی، امنیتی انتظار مطلق داشت. امید است همچنان با وحدت و همدلی مردم ایران هرگز شاهد چنین حوادث خون‌باری در ایران نباشیم و هرچه زودتر ریشه‌های این گروه تروریستی از خاک ایران کنده شود.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی