سردبیر آزاداندیش

با مسئولین / 29 آبانماه 93 ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


برهه ای اتفاقاتی رخ داده که منجر به تداوم بدبینی مردم به آمارها شده است ولی قاطعانه می گویم آماری که بانک مرکزی اعلام می کند هیچ کس نمی تواند به آن ایراد داشته باشد.برخی مواقع تشکیک هایی در آمارهای رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی ایجاد می کنند که با این امر مشکل اجتماعی به وجود آورده و باعث بی‌اعتمادی مردم می شوند. همه آمارها بر اساس فرمول ها و روش های بین المللی است و برای کاهش شبهه بعد از تولید آمار بلافاصله بر روی سایت بانک مرکزی قرار می گیرد.آمارهای اعلامی از سوی بانک مرکزی به سرمایه‌گذار علامت داده و به آنها امکان سرمایه گذاری را می‌دهد تا با دیدن روند کاهنده تورم و افزایش نقدینگی پیش بینی های لازم را برای سرمایه گذاری کرده و با استفاده از این ابزارها کار خود را پیش ببرد.کنترل تورم باعث ارزانی نمی شود بلکه این امر افزایش قیمت ها را کنترل می کند بر این اساس بسیاری از اقدامات صورت گرفته تا رسیدن تورم به صفر محسوس نیست.یکی از پیش نیازهای سرمایه گذاری ایجاد زمینه و انگیزه برای سرمایه گذاری و رشد و ایجاد ثبات سرمایه گذاری است.


محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت :

بودجه هم اکنون در مراحل پایانی و تلفیقی است و ما انشاءالله در جلسه روز یکشنبه کلیات بودجه را رسیدگی می‌کنیم و به رای می‌گذاریم. برای روزهای پنجشنبه و جمعه برای هر وزارتخانه‌ای یک ساعت وقت تعیین کرده‌ایم که آخرین جمع‌بندی را به وزراء منعکس می‌کنیم و نظرات آنها را در بودجه لحاظ می‌کنیم تا کمترین توقف بودجه در هیئت وزیران را شاهد باشیم.بودجه امسال به هنگام تعیین می‌شود و در وقت قانونی خود به مجلس تقدیم خواهد شد؛ همان کاری که سال گذشته انجام دادیم. اما انتظار این است که امسال گامهای مفیدتری برداریم. بنا شد که در این راستا قبل از ابلاغ بخش‌نامه بودجه 94 همه دستورالعمل‌هایی را که لازم است دستگاه‌های اجرایی تکمیل کنند به آنها ارائه دهیم که از ابتدای مهر امسال این دستورالعمل‌ها را توزیع کردیم.در این راستا قیمت تمام شده خدمات بسیار مهم است و لذا نیازمند آن هستیم که آموزش همه دستگاه‌ها را قبل از تکمیل این لایحه در دستور کار قرار دهیم. به همین جهت 2 هزار ساعت آموزش توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به مسئولین تهیه و تنظیم بودجه در دستگاه‌های اجرایی و استانها داده شد.امسال حداقل 246 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و بنابراین حدود 2700 طرح خواهیم داشت.

تازه های اقتصاد

اخبار برگزیده حوزه اقتصاد / 29 آبان 93 ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


تشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه خبری نقدی بر اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود برگزیده ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار

1-  رایزنی زنگنه با مقامات اماراتی

2- آغاز خرید تضمینی شیر خام از دامداران کشور

3- پرداخت وام ۱۵ میلیونی مسکن روستایی

4- فدراسیون آب تشکیل خواهد شد

5- بانک‌ها به پرداخت آسان وام ازدواج مکلف شدند

6- پذیرش سه کالای جدید در بازار بورس

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامــه مطلــب

با مسئولین / 28 آبانماه 93 ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی:
برای توسعه شبکه جاده‌ای کشور به حداقل 100 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است  که امیدوار هستیم با بهبود فضای بین‌المللی، امکان جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی در این بخش فراهم شود.در حال حاضر 200 هزار کیلومتر راه جاده‌ای در کشور داریم که بررسی‌های لازم برای اتصال آنها به شبکه‌های ارتباطی بین المللی، آسیایی، شبکه شمال به جنوب و شرق و غرب انجام شده است.نقاط خلاء شبکه جاده‌ای کشور انجام شده و 10 کریدور ملی را تعریف کرده‌ایم تا جغرافیای کشور به صورت متعادل توسعه پیدا کند.توسعه شبکه جاده‌ای کشور نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی دارد، ضمن اینکه قرار است لایحه‌ای در این خصوص برای تصویب به مجلس تحویل شود.در این لایحه، تمهیدات لازم برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و بین المللی در شبکه راه های کشور در نظر گرفته شده است.تاکنون به ازای مطالبات، قیری به پیمانکاران تحویل داده نشده و قیر تنها برای اجرای پروژه‌ها واگذار می‌شود.تمام فرآیندهای تولید و استفاده از آسفالت مورد توجه قرار گرفته لذا استانداردهای مرتبط با آن ارتقا می‌یابد.هدف گذاری ما افزایش عمر مفید آسفالت به 12 سال است.
حمید چیت چیان، وزیر نیرو :
وضعیت تامین آب شرب به خصوص در البرز مرکزی و پایتخت در شرایطی است که نیازمند تحمل است چرا که بیش از 5/17 میلیون نفر جمعیت در سه استان تهران، البرز و قزوین متمرکز شده‌اند.از تمام رودخانه‌هایی که امکان استحصال آب از آنها وجود داشت، سدهای لازم ساخته شده است ضمن اینکه در جنوب رشته‌کوه‌های البرز امکان جدیدی برای استحصال وجود ندارد بنابراین مهمترین چالش پیش روی ما چگونگی تامین آب شرب تهران و البرز مرکزی است.به دلیل محدودیت شدید منابع و استفاده متمرکز از آب موجود فشار زیادی به مناطق همجوار وارد شده است و آب های سد لار که متعلق به مازندران و آب سد ماملو که متعلق به ورامین و پاکدشت بوده برای تهران به مصرف رسیده است.در کنار برداشت‌های بیش از حد از منابع زیرزمینی، موضوع نشست زمین در دشت های تهران از دیگر مشکلات است که در صورت عدم کنترل خطرات قابل توجهی را به زیرساخت های موجود در تهران وارد خواهد کرد.آلودگی منابع آب زیرزمینی و سطحی از دیگر چالش های این بخش است و در حال حاضر امکان بهره برداری از بسیاری از چاه های آب تهران و کرج وجود ندارد.

تازه های اقتصاد

وبگردی حوزه اقتصاد / 28 آبان 93 ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


تشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه خبری نقدی بر اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود برگزیده ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار برگزیده امروز

1-  پرداخت خسارت بدون داغی

2- شاخص بورس ۵۶۰ واحد عقب نشست

3- رکورد 1043 پرواز عبوری در شبانه روز

4- دریافت کارمزد کارت‌خوان‌ها قطعی است

5- گروهی با کفن پوشی مجوز برای تعاونی اعتباری گرفتند

6- هند جای ایران در بازار فرش را گرفت

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامــه مطلــب

با مسئولین / 27 آبانماه 93 ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


ولی‌ا... سیف، رئیس‌کل بانک مرکزی:  
رشد اقتصادی 6/4 درصدی محقق شده و بانک مرکزی آمار اشتباهی نمی‌دهد. برای عقود مشارکتی حداقل نرخ سود 22 درصد در نظر گرفته شد تا منابع سپرده‌گذاری در جهتی برود که عقود فرد تامین شود، چرا که بانک مرکزی نمی‌تواند به ضرر سپرده‌گذار حاتم‌بخشی کند.طی ماه‌های اخیر این نرخ‌ها را کمی اصلاح کردیم اما هنوز کامل نیست.بانک مرکزی بخشنامه ممنوع‌الخروجی‌ها را صادر کرده و دو سوم آنها طبق همان بخشنامه آزاد شدند، ضمن اینکه بانک مرکزی جلسات مستمری با بانک‌ها درباره‌ این موضوع گذاشته و البته ذکر این نکته قابل اهمیت است که بانک مرکزی مرجع قضایی نیست.کمیته‌ای در بانک مرکزی شکل گرفته و هر هفته با حمایت قوه قضائیه تشکیل جلسه می‌دهد که در این جلسات پرونده های خاصی که به مرجع قضایی ارجاع شده به‌طور دقیق بررسی می‌شود، نسبت مطالبات معوق که در گذشته 7/15 درصد بوده به 1/14 درصد رسیده که این روند مطلوبی را نشان می‌دهد که در آینده کاهش یابد و امیدواریم نرخ زیر 5 درصد را داشته باشیم. هر گونه تخلفی باشد با شدت برخورد می‌شود و در حال حاضر پرونده 4 بانک‌ در هیات انتظامی بانک‌ها درحال بررسی است. 
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی :
تعیین دستمزد سال آینده با تبعیت از قانون و بر اساس نظام تورم و چانه‌زنی صورت می‌گیرد. پیشنهاداتی که درباره بررسی دستمزد کارگران و افزایش آن مطرح می‌شود درحال مطالعه است ولی طبعا آنچه را که قانون مشخص کرده ملاک عمل قرار می‌دهیم.طرح برخی موضوعات درباره دستمزد، بحران فکری ایجاد می‌کند، ضمن اینکه در بحث تعیین دستمزد همان نظام تورم و در نهایت چانه‌زنی را مبنای کار قرار خواهیم داد.غیر از پیش‌نویس آخر اصلاحیه قانون کار، مجلس دو بند از لایحه حمایت از تولید را اصلاح قانون کار گذاشته است و ما درحال نگارش نامه‌ای به مجلس هستیم که اگر این اصلاح بدون مهیا شدن الزاماتی مانند بیمه بیکاری صورت گیرد مشکل‌آفرین خواهد بود.هم‌اکنون عرضه و تقاضای نیروی کار مناسب نیست و اگر بدون پیش‌بینی برخی الزامات به اصلاح بندهایی از قانون کار بپردازیم، قطعا موجب ریزش بیشتر نیروی کار می‌شود. تلاش وزارت کار این است که طرح پخته و کارشناسی‌شده‌ای ارائه شود تا از ریزش نیروهای کار در کشور جلوگیری کند.

تازه های اقتصاد

وبگردی حوزه اقتصاد / 27 آبان 93 ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


تشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه خبری نقدی بر اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود برگزیده ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار برگزیده امروز

1-  شناسایی بیش از هزار محدوده طلا در کشور

2- آمار صادرات گل به هیچ عنوان درست نیست

3- عرضه 100 هزار بشکه نفت خام صادراتی در بورس

4- احتمال افزایش قیمت نان تا 30 درصد از اول آذر

5- صادرات نفت ایران به هند 60 درصد افزایش یافت

6- نمایشگاه اختصاصی ایران در باکو آغاز به کار کرد

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامــه مطلــب

Dismal quarter pushes Japan into recession ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


Japan needs more women at work

The Japanese economy slipped into recession in the third quarter, a surprisingly poor performance that could delay a planned sales tax hike

Gross domestic product shrank by an annualized 1.6% in the three months ended September, Japan's Cabinet Office said Monday. The result was much worse than the 2.2% expansion expected by economists.

On a quarterly basis, Japan's GDP declined by 0.4% as business investment slipped. Economies are commonly described as being in a technical recession after two straight quarterly contractions.

The disappointing result comes as Japan faces a full slate of questions over tax policy and the country's plan for economic revival -- dubbed "Abenomics."

Japan's consumption tax was increased to 8% in April in a bid to improve the country's fiscal position, and the government is now agonizing over whether it should implement an additional bump to 10%. The first increase set off a boom and bust cycle that wiped out growth in the second quarter, as consumers drastically changed their spending patterns.

Related: Japan's economic revival is in jeopardy

ادامــه مطلــب

با مسئولین / 26 آبانماه 93 ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران:
تاکنون برای  2800 طرح عمرانی نیمه‌تمام در کشور 100 هزار میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام آن به 400 هزار میلیارد تومان منابع مالی جدید نیاز داریم.در شرایط فعلی باید مشوق‌ها را در بخش تولید نه به‌عنوان یک هزینه بلکه به‌عنوان سرمایه‌گذاری تلقی کرد و با نگاه تولید، توسعه را تعریف کنیم. اصلاح قیمت‌گذاری دولتی، اصلاح تعرفه‌گذاری و توسعه بخش تولید از جمله مواردی است که باید در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گیرد. پروژه‌های عمرانی ناتمام مانده و بخش خصوص در این پروژه‌ها گرفتار مانده‌اند. این در شرایطی است که در طول پنج سال اخیر متوسط تحقق بودجه‌های جاری 95 درصد بوده درحالی که بودجه عمرانی کمتر از 57 درصد محقق شده است. اگر قرار باشد گذشته تکرار نشود باید قبول کرد که نیازمند اصلاح در برنامه‌های توسعه‌ای هستیم و آنچه به عنوان مشکل محسوس در برنامه‌های اخیر به چشم می‌خورد، عدم اهتمام دولت به اجرای برنامه بوده است. اگرچه ممکن است برنامه‌های خوبی تدوین شده باشد. در برنامه ششم توسعه باید به مسائل مذکور توجه کرد که آیا این برنامه در اجرا می‌تواند درست باشد یا این که دولت اهتمام ویژه به اجرای آن دارد. 
عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی:
صنعتی شدن جهان به‌رغم رفاه و آسایش مشکلاتی را بوجود آورده است به‌طوری که سالانه یک میلیون و 300 هزار نفر براثر سوانح رانندگی در جهان کشته می‌شوند. سالانه 50 میلیون نفر نیز براثر سوانح رانندگی در جهان مصدوم می‌شوند، و مخاطرات جهان صنعتی باعث شده هم‌اکنون در هر 6 ثانیه در جهان یک نفر براثر سوانح رانندگی کشته شود. میزان تلفات رانندگی در کشورمان بسیار بالاست، به طوری که 43 درصد کشته شدگان رانندگی در کشورمان به جوانان 20 تا 40 سال تعلق دارد.متاسفانه خانواده‌های زیادی براثر سوانح رانندگی متضرر می‌شوند به‌طوری که هم‌اکنون از هر 9 کشته در راه‌های کشور 7 نفر آنها را مردان تشکیل می‌دهند.براساس آمار مربوط به سوانح رانندگی در کشور 45 درصد کشته‌شدگان را عابران پیاده و موتورسواران تشکیل می‌دهند، که این نشان می‌دهد رانندگان در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی دقت لازم را ندارند. یک‌سوم کشته‌شدگان تلفات رانندگی به افراد با تحصیلات زیردیپلم تعلق دارد، که علاوه بر فرهنگ‌سازی باید به آموزش افراد از مدارس ابتدایی توجه شود تا علاوه بر رانندگان، سرنشینان خودروها نیز در زمان عدم رعایت مقررات تذکر بگیرند.

تازه های اقتصاد

وبگردی حوزه اقتصاد / 26 آبان 93 ۶۲ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است


تشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه خبری نقدی بر اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود برگزیده ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار برگزیده امروز

1-  رم خواستار توسعه روابط اقتصادی با تهران است

2- دولت حتما فاز سوم هدفمندی را در بودجه ۹۴ بیاورد

3- ترکیه پیشنهاد مذاکره را نپذیرفت

4- مساحت دریاچه ارومیه دوبرابر شد

5- نسبت به مشکلات صنایع اشراف کامل داریم

6- بورس کالا بین‌المللی شد

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامــه مطلــب

نخستین همایش بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات، کارآفرینی و سرمایه گذاری به همت  استانداری قم و پژوهشکده سلامت الکترونیک دانشگاه امیرکبیر و با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری، مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی 13 و 14 دی ماه سال جاری با حضور مقامات کشوری در قم برگزار می شود.

 

در این خصوص معاون برنامه ریزی و اشتغال و رئیس کمیته راهبردی استانداری قم ، بر این باورند که : همایش به واقع تجلی تلاش یک جامعه برای برقراری ارتباط میان اعضای جامعه در جهت تبادل اندیشه و اشتراک دانش، ارائه یافته ها و نظریه های جدید و نهایتا کمک به رشد دانش و رسیدن به خرد جمعی است. یکی از عوامل موثر در فرایند توسعه ملی، برگزاری همایش ها و کنفرانس های علمی و تخصصی می باشد که اهمیت برگزاری آنها در جهت شناسایی معضلات و تنگناها و در نتیجه، ارائه راه حل هایی به منظور رفع آنهاست، از این‌رو ، به همت  استانداری قم و پژوهشکده سلامت الکترونیک دانشگاه امیرکبیر و با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری، مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، برای اولین بار همایش بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات، کارآفرینی و سرمایه گذاری را برگزار می نماید.

درادامه رضوی  معاون برنامه ریزی و اشتغال و رئیس کمیته راهبردی استانداری قم ابراز داشتند،  با عنایت به گستردگی زمینه‌های علمی و نیاز روزافزون به تبادل نظر و گسترش اندیشه‌های نو در زمینه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، کارآفرینی و سرمایه گذاری ، سعی داریم تا با برگزاری اولین دوره همایش بر تعالی هرچه بیشتر دستاورهای علمی افزوده و با تطبیق اولویت‌های پژوهشی با نیازهای موجود شرایط را برای ظهور و بروز پتانسیل های عرصه صنایع داخلی تقویت نماید.

وی در ادامه گفتند: در این همایش به بررسی مباحث مهم در حوزه فناوری اطلاعات و اقتصاد با محوریت فناوری اطلاعات و ارتباطات، انتقال تکنولوژی ، چالشها و فرصتها، شهر الکترونیک ، مدیریت و خدمات یکپارچه شهری (زیر ساختها ، ابزارها) کار آفرینی و افزایش تولید ناخالص ملی با رویکرد   ، شهرکهای صنعتی فناوری اطلاعات و ارتباطات الزامات و فرصتهای پیش رو، صادرات نرم افزار ،  فناوری اطلاعات و ارتباطات ، رسانه های دیجیتال و بازیهای رایانه ای راهکارها و چالشها، سرمایه گذاری و روشهای تامین مالی در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات، محتوای الکترونیکی، خلاقیت و کسب درآمد، مورد کاوی و روش های موفق در حوزه کسب و کار فاوا ، پرداخته می شود

لذا از کلیه مدیران وکارشناسان ،دانشجویان و اساتید علاقمند به شرکت در این همایش دعوت می شود

مراجعه ویا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های تماس 09301333013  تماس حاصل نمایند http://ictinvest.irبه  آدرس همایش

 


fhlsm,gdk

... man1357.blog.ir