سردبیر آزاداندیش

۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

ترامپ‌باید‌محتاط‌تر‌باشد

مطالبات‌و‌پیشنهادات‌اصلاح‌طلبان‌درخصوص‌تشکیل‌دولت‌دوازدهم

داستان‌ناتمام‌فساد‌بعد‌از‌40سال

فساد‌، نقض قوانین موجود برای تامین منافع و سود شخصی است از فساد غالبا به‌عنوان یک بیماری شدید نام برده می‌شود. بیماری نظیر سرطان و یا ایدز که به‌طور بی‌رحمانه از یک سازمان به سازمان دیگر و از یک نهاد به نهاد دیگر سرایت می‌کند، به‌طوری که تمام نهادهای موجود را تحلیل برده تا منجر به فروپاشی سیستم سیاسی حاکم شود مطالعه تاریخ تمدن‌های باستان بیانگر این نکته است که فساد در جوامع بشری قدمتی به اندازه تمدن داشته و اکنون نیز یکی از مسائل مبتلا به کشور‌های جهان می‌باشد.

کابینه‌ی‌دولت‌دوازدهم کابینه‌ی‌ملی‌خواهدبود

چیدمان کابینه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این روزهای بهارستان است. حال رئیس‌جمهور منتخب ملت چندهفته‌ای است که در پی ایجاد کابینه‌ای اجماعی و همسو با برنامه‌های دولت است تا بتواند با عملکرد موفق خود اعتماد 24میلیونی مردم را حفظ کند. در همین راستا گفته می‌شود او لیست وزرایی را که برای دور بعد در نظر دارد تهیه کرده و قصد دارد در آیند‌ه‌ی نزدیک به مشهد سفر کند تا با یکی از مسئولان ارشد کشور مشورت کند. او همچنین با وزرای کابینه دولت یازدهم نیز دیدارهایی ترتیب داده که به‌نظر می‌رسد این دیدارها به کابینه‌ی آینده بی‌ربط نباشد.

آخرین‌وضعیت‌اجرا‌ی‌برجام‌در‌نشست‌کمیسیون‌مشترک‌برجام

هفتمین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در اردیبهشت گذشته در شهر وین با حضور سیدعباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان و هلگا اشمید، معاون هماهنگ‌کننده‌ی سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد. ایران و 1+5 در این نشست مشترک به گفت‌وگو و بررسی درباره تعلل و بدعهدی‌های آمریکا و موضوع خرید 950 تن کیک زرد پرداختند. در حالی‌که همگان در این نشست بر پایبندی همه طرف‌های 1+5 بر اجرای دقیق برجام تاکید کردند، در رابطه با خرید 950 تن کیک زرد از قزاقستان در یک دوره سه‌ساله همه کشورهای طرف مقابل به‌ویژه انگلیس با آن موافق نبودند و ادامه گفت‌وگو درباره آن به جلسات آتی کمیسیون مشترک موکول شد.

مرگ‌ و‌ زندگی‌ ابوبکر‌البغدادی

شبکه‌های‌ اجتماعی ‌تسهیل‌کننده‌ی‌ فضای‌ نقد کشور

برکسی پوشیده نیست که بروز انقلاب ارتباطی باعث شده است تا تعامل یا کنش و واکنش متقابل دوسویه شکل بگیرد؛ به دیگر زبان ارتباطات تبدیل به خیابانی دوطرفه شده است و دارای مزایایی مانند فشردگی زمان و مکان، نزدیک‌بودن و بی‌واسطگی، شخصی‌شدن و توزیع افقی و بدون سلسله مراتب حاکی از آن است که گیرنده یک مشارکت‌گر فعال است و مثل فرستنده در توزیع اطلاعات شرکت دارد.