سردبیر آزاداندیش

مطلب شماره506 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

ترامپ‌باید‌محتاط‌تر‌باشد

ادامــه مطلــب

مطلب شماره205 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

مطالبات‌و‌پیشنهادات‌اصلاح‌طلبان‌درخصوص‌تشکیل‌دولت‌دوازدهم

ادامــه مطلــب

مطلب شماره204 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

داستان‌ناتمام‌فساد‌بعد‌از‌40سال

فساد‌، نقض قوانین موجود برای تامین منافع و سود شخصی است از فساد غالبا به‌عنوان یک بیماری شدید نام برده می‌شود. بیماری نظیر سرطان و یا ایدز که به‌طور بی‌رحمانه از یک سازمان به سازمان دیگر و از یک نهاد به نهاد دیگر سرایت می‌کند، به‌طوری که تمام نهادهای موجود را تحلیل برده تا منجر به فروپاشی سیستم سیاسی حاکم شود مطالعه تاریخ تمدن‌های باستان بیانگر این نکته است که فساد در جوامع بشری قدمتی به اندازه تمدن داشته و اکنون نیز یکی از مسائل مبتلا به کشور‌های جهان می‌باشد.

ادامــه مطلــب

مطلب شماره203 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

کابینه‌ی‌دولت‌دوازدهم کابینه‌ی‌ملی‌خواهدبود

چیدمان کابینه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این روزهای بهارستان است. حال رئیس‌جمهور منتخب ملت چندهفته‌ای است که در پی ایجاد کابینه‌ای اجماعی و همسو با برنامه‌های دولت است تا بتواند با عملکرد موفق خود اعتماد 24میلیونی مردم را حفظ کند. در همین راستا گفته می‌شود او لیست وزرایی را که برای دور بعد در نظر دارد تهیه کرده و قصد دارد در آیند‌ه‌ی نزدیک به مشهد سفر کند تا با یکی از مسئولان ارشد کشور مشورت کند. او همچنین با وزرای کابینه دولت یازدهم نیز دیدارهایی ترتیب داده که به‌نظر می‌رسد این دیدارها به کابینه‌ی آینده بی‌ربط نباشد.

ادامــه مطلــب

مطلب شماره202 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

آخرین‌وضعیت‌اجرا‌ی‌برجام‌در‌نشست‌کمیسیون‌مشترک‌برجام

هفتمین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در اردیبهشت گذشته در شهر وین با حضور سیدعباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان و هلگا اشمید، معاون هماهنگ‌کننده‌ی سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد. ایران و 1+5 در این نشست مشترک به گفت‌وگو و بررسی درباره تعلل و بدعهدی‌های آمریکا و موضوع خرید 950 تن کیک زرد پرداختند. در حالی‌که همگان در این نشست بر پایبندی همه طرف‌های 1+5 بر اجرای دقیق برجام تاکید کردند، در رابطه با خرید 950 تن کیک زرد از قزاقستان در یک دوره سه‌ساله همه کشورهای طرف مقابل به‌ویژه انگلیس با آن موافق نبودند و ادامه گفت‌وگو درباره آن به جلسات آتی کمیسیون مشترک موکول شد.

ادامــه مطلــب

مطلب شماره 201 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

مرگ‌ و‌ زندگی‌ ابوبکر‌البغدادی

ادامــه مطلــب

مطلب شماره 200 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

شبکه‌های‌ اجتماعی ‌تسهیل‌کننده‌ی‌ فضای‌ نقد کشور

برکسی پوشیده نیست که بروز انقلاب ارتباطی باعث شده است تا تعامل یا کنش و واکنش متقابل دوسویه شکل بگیرد؛ به دیگر زبان ارتباطات تبدیل به خیابانی دوطرفه شده است و دارای مزایایی مانند فشردگی زمان و مکان، نزدیک‌بودن و بی‌واسطگی، شخصی‌شدن و توزیع افقی و بدون سلسله مراتب حاکی از آن است که گیرنده یک مشارکت‌گر فعال است و مثل فرستنده در توزیع اطلاعات شرکت دارد.

ادامــه مطلــب

مطلب شماره 199 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

انتخاب‌شهردار

موضوع انتخاب شهردار تهران بعد از انتخاب اعضای شورای شهر، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های رای‌دهندگان تهرانی است. البته در هر شهری، انتخاب شهردار، از اهمیت وی‍ژه‌ای برخوردار است اما تهران، از آن جهت که پایتخت ایران است و می‌تواند به عنوان الگویی برای دیگر شهرها، واقع شود، پراهمیت است. موضوع قابل تامل در انتخاب شهردار این است که هدف از انتخاب شهردار گره‌گشایی از مشکلات شهر است یا بحث سیاسی‌کاری در این انتخاب سایه می‌افکند.

ادامــه مطلــب

مطلب شماره 198 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

‌زنان‌به‌کابینه‌روحانی‌راه‌می‌یابند!

ادامــه مطلــب

مطلب شماره 197 ۱۷ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

آینده‌ی‌ خاورمیانه‌ در‌ سایه‌ی‌ باورهای‌ ترامپ 

ادامــه مطلــب
... man1357.blog.ir