سردبیر آزاداندیش

با مسئولین / 31 شهریور 93 ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است


اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور:
دولت هنوز در زمینه افزایش قیمت نان هیچ بحثی نکرده و تصمیمی اتخاذ نشده اما برخی مسئولین در مصاحبه با خبرنگاران اظهارنظرهایی کرده‌اند. دولت مصمم است تورم را کنترل کرده و فشاری که بر مردم وارد می‌شود را کاهش دهد .این یک سیاست جدی در دولت تدبیر و امید است و تاکنون دستاوردهای خوبی بیش از آنچه پیش‌بینی شده بود حاصل شده به گونه‌ای که یک توفیق استثنایی برای عملکرد یکساله دولت تدبیر وامید است. باید برای تحقق خروج از رکود اقتصادی تلاش کنیم و کشور را وارد دوره رونق اقتصادی نماییم زیرا معتقد هستیم برای اینکه بتوانیم چالش بیکاری در کشور را از میان برداریم چاره‌ای جز خروج از رکود و افزایش سرمایه‌گذاری وجود ندارد. برای این منظور مصوباتی در دولت فراهم شده و لایحه‌ای نیز تقدیم مجلس شورای اسلامی گردیده که انتظار داریم نمایندگان مجلس این لایحه را تصویب کنند چراکه اگر برخی از بخش‌های مهم و کاربردی آن به تصویب نرسد، برای خروج از رکود با مشکل مواجه خواهیم شد.
 
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران:
پیش‌نویس بودجه 1394 و برنامه ششم توسعه در اتاق‌های سه‌گانه بازرگانی، تعاون و اصناف در حال بررسی است.دولت پیش‌نویس برنامه ششم توسعه را ارائه کرده است. در این برنامه تدابیر مناسبی برای حضور بخش خصوصی در همه کمیسیون‌های اقتصادی دیده شده است .قرار است سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون با کمک یکدیگر برنامه را بررسی کنند و کمیته‌ ویژه‌ای در معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی ایران با کمک نمایندگان اصناف و تعاون به بررسی آرای دولت بپردازد. پیش‌نویس بودجه سال 1394 نیز ارائه شده است و حضور نمایندگان سه اتاق برای تدوین و تصویب این بودجه لازم است.برای نقاط مختلف نمی‌توان نتیجه واحد گرفت. همه استان‌ها باید در برنامه مشارکت داشته باشند و البته استاندارها باید توجه کنند که تنخواه‌داران بودجه نیستند و باید به هزینه‌ها و درآمدزایی توجه کنند. مداخله دولت در حوزه سیاست‌گذاری اقتصاد نباید برای فضای کسب‌وکار مانع‌تراشی کند. افزایش مقررات باعث غیرشفاف‌شدن فعالیت‌های اقتصادی و گسترش فساد اداری و مالی می‌شود. همچنین معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی ایران ماموریت دارد تجربه کشورهایی که در زمان کوتاه به فضای کسب‌وکار ایده‌آل رسیدند را بررسی کنند و مدل مناسبی برای به ثمر رسیدن این کار ارائه دهد.
مهدی حیدرپور

اخبار برگزیده اقتصادی / 31 شهریور93 ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

تشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه نقدی بر اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود برگزیده ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار

1- 10گروه جدید مشمول نصب صندوق فروش شدند

2- وجوه باقیمانده گندمکاران تا پایان هفته تسویه می‌شود

3- خودرویی‌ها در صدر تقاضا

4- اول جریمه، بعد قطع انشعاب مشترکین پر مصرف

5- توان تأمین نیاز بازار روسیه به تجهیزات سی.ان.جی را داریم

6- آموزش 1500 مهماندار اتوبوس

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامــه مطلــب

با مسئولین / 30 شهریور 93 ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است


علی ربیعی، وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی :
اگر می‌خواهیم رشد و توسعه یابیم، باید نگاهمان تغییر یافته و وضعمان را تغییر دهیم و امر تغییر باید جهت‌گیری درستی داشته باشد زیرا تحقق آن تنها با بهره‌گیری از مراکز علمی و پژوهشی عملی می‌شود.
سیاست‌های رفاه اجتماعی تفاوت اصلی دولت تدبیر و امید با سایر دولت‌هاست و برای پیشبرد اهداف باید خروجی مناسبی داشته باشیم، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مهمترین مسئله در کشورهای جهان سوم است. برای هر نوع برنامه‌ریزی در کشور وجود منابع انسانی مهمترین عامل است زیرا توجه به نیروی انسانی ماهر، زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد.
معتقدم که اگر می‌خواهیم موفق شویم باید رویکرد اجرا را در سازمان‌ها تقویت کنیم، به همین منظور باید جهت‌گیری سیاست‌های رفاهی مبتنی بر برنامه‌ریزی برای گروه‌های هدف باشد. سیاست ایجاد مسکن اجتماعی، کار درستی است که از سوی دولت پیگیری خواهد شد زیرا این سیاست در برخی از کشورها انجام شده و از آن نیز نتیجه گرفته‌اند. متاسفانه افراد در کشورهای جهان سوم سازمان را به عنوان منبع اشتغال می‌بینند در صورتی که افراد در سازمان باید به نیازهای اجتماعی پاسخ دهند، بنابراین منابع انسانی و ذهن انسانی باید نسبت به کار ارتقا یابد. 
 

علی عسکری آزاد، جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور:
پس از گذشت 4 سال از ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید مصمم است که با عزم و تلاشی همه‌جانبه، در چارچوب نقشه راه و 8 برنامه اصلاح نظام اداری، در مسیر تحقق این منویات و اصلاح نظام اداری کشور گام بردارد و برنامه اصلاحی خود را مطابق مفاد 26 گانه سیاست‌های ابلاغی به انجام برساند .تحقیقات و مطالعات معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور، از ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید، نشان می‌دهد که ساختار مدیریتی و اداری کشور در اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری موفق نبوده است .
بررسی‌های این معاونت با معیار قراردادن مفاد 26 گانه سیاست‌های کلی اداری ابلاغی مقام معظم رهبری و مطابقت ساختارها و روش‌های اجرایی و اداری کشور با این منویات، نشان می‌دهد که در طول سال‌های پس از ابلاغ این سیاست‌ها، مواردی که در تنظیم قوانین و مقررات اداری وضع و رعایت شده‌اند، تنها 31درصد با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مطابقت داشته است. ضمن آنکه از اردیبهشت 1389، زمان ابلاغ این سیاست‌ها تاکنون، از مجموعه سیاست‌های ابلاغی، تنها 11 درصد به اجرا درآمده است و در 28 درصد موارد، دقیقا در مسیر خلاف و مغایر با این سیاست‌ها عمل شده است.
مهدی حیدرپور

اخبار برگزیده اقتصادی/ 30 شهریور93 ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

تشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه نقدی بر حال اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود برگزیده ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار

1- کشف نرخ فقط از طریق بورس کالای ایران

2- اقدام جدید بانک مرکزی برای رونق تجارت

3- آغاز تولید آزمایشی سیمان ونزوئلا

4- از بیت‌المال به ۲میلیون مغازه یارانه نمی‌دهیم

5- تمایل ایران برای برقراری مجدد خط کشتیرانی باکو- انزلی

6- تولید پسته کرمان نصف شد

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامــه مطلــب

اخبار برگزیده اقتصادی / 29شهریور93 ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

تشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه نقدی بر حال اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود برگزیده ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار

1- خروج 265هزار نفر از صف انتظار دریافت وام ازدواج

2- تشکیل اتاق بازرگانی مشترک ایران و آمریکا قطعی شد

3- قطع 3057 انشعاب آب در هفته‌ گذشته

4- روس‌ها هم تمایلی به پرواز با توپولف‌ ندارند

5- نقش دلالان در توزیع میوه

6- کلیات برگه‌های سهام عدالت معتبرند

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامــه مطلــب

ادامه داستان افزایش قیمت نان ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است


نان در جامعه از اهمیت، جایگاه، و حرمت بالایی برخوردار است. و به‌عنوان اصلی‌ترین محصول غذایی در سبد خانوارها محسوب می‌شود.

اما درحال حاضر هم مردم از افزایش و کیفیت نان ناراضی هستند و هم نانوایان از اصلاح‌‌نشدن قیمت نان اعلام نارضایتی می‌کنند.

البته موضوع افزایش قیمت نان حرف امروز و دیروز نیست طی سالیان گذشته از زمان ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی این موضوع کلید خود و در زمان وزارت محمد شریعتمداری، نرخ جدید انواع نان در سال 1383 به‌صورت رسمی افزایش یافت اما با درایت دولت وقت افزایشی بین 10تا 16 درصد پیدا کرد.

ادامــه مطلــب

وآمد آن کعبه دلهای دلدادگان ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است


به مناسبت ولادت شمس الشموس حضرت رضا(ع)

آمد روز یازدهم ذیقعده، روزی که شهرالله،شهرمدینه میزبان تولدحجت خداشد وروزی همراه باشور و شوق پدر بودن و عشق و اشتیاق مادرشدن،آری روز تولد،تولدنوگل ی همراه با رحمت و برکت.

تولدی که بیت امام موسی کاظم(ع)غرق نور و شادی شد وطاهره مادرشد.

تولدی که برکت افشان سفره های مهرورزی و راستی شد و غم عشق اوسرشت ما وحرمش بهشت ماشد.

واوآمد،ولی و حجت خدا،پشت و پناه ضعفا،حج فقرا،معین الضعفاء،ابوالحسن الثانی،فرزندولی خداثامن الائمه، خسرو اقلیم طوس،امام هشتم، امام رضا(ع).

دراین روز هرساله در شب و روز ولادتش شهر رضوی، آن میعادگاه محبین اهل بیت(ع) ، میزبان خیل عظیم هزاران عاشق و زائربارگاه ملکوتی آن امام هدایت می شود و ازاین رو فرشتگان دراین حرمند و بال خوشامد در زیرگام های زائران این مرقد می گسترانند ودرهرلحظه حرم شمس الشموس ،دارالشفایی دلداگانی می شود که بیمارعشق ودلدادگی حضرت حقند و به واقع آنجاشکوه واژه پرمعنای زیارت رخ می نمایید واز این رو زیارت راچنین توان تعریف کرد،آن هنگام که آیینه دل در پس غبار سرای نیستی ، صفای خویش از کف می دهدو آن هنگام که جان تشنه از دوری آبی رو به سستی می رود، ونیزآن هنگام که دیده از نگریستن به سراب هستی نمای دنیا، خسته می شود وبه واقع آن هنگام که بالهای روح بلندی خواه انسان، از سنگینی اندیشه های پوچ و وسوسه های شیطانی توان پرواز را می بازد، و درد غربت و دوری از نیستان هستی، درون این جدای افتاده را می آزارد و نفیر از آن برمی آورد،یک سلام و یک دیدار آن آیینه را دیگر بارمی شوید .

ادامــه مطلــب

اعتراف نامه ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

تنگنا‌ها، کمبودها، حسرت‌ها و آرزوها آن قدر زیادند که گاهی فکر می‌کنم نوشتن هم راه به جایی نمی‌برد. دوستی مرتبا به من می‌گوید این همه می‌نویسی خسته نمی‌شوی؟ چه فایده؟! و من باز هم می‌نویسم. شاید خیلی از مردم روزنامه نخوانند و شاید خیلی هم توانایی خرید روزنامه را نداشته باشند.

اما شاید بعضی از این مدیران و به‌قول معروف کار به دست‌ها خواندند و شاید این نوشته‌ها و گفته‌ها را گرفتند و اگر کاری از دست‌شان بیاید، کاری کردند؟! راستش نوشتن ما هم بر پایه‌ همین شایدها و اما و اگرهاست، و گرنه می‌دانیم دقیقه 90 تمام شده، گل خودمان راهم خورده‌ایم و حالاست که آخرین ثانیه‌های وقت‌های تلف‌شده هم به پایان برسد! بله، وقت فقط برای بازی فوتبال نیست، برای ما هم هست، برای مدیران هم هست.

مدیرانی که بالاخره مثل ما زبان دارند،‌ عقل دارند، منطق دارند و به هر صورت رئیس شده‌اند، مدیر شده‌اند، حالا با هر اسمی، استاندار، فرماندار، شهردار، رئیس کمیته امداد،‌ نمی‌دانم، رئیس ورزش و جوانان، صنعت و معدن، تجارت، شورای شهر، نماینده مجلس، وکیل و وزیر. مردم و ایضا ما که به اصطلاح قلم به دست هستیم، همه‌ی این‌ها را رئیس می‌دانیم. زبان ما الکن و کوتاه است از فریاد زدن، عقل و منطق ما صد البته که به پای این همه خردمند و آدم چیز‌فهم و دست‌اندرکار نمی‌رسد.

با این که می‌دانیم این‌ها هم مثل ما مشکلاتی دارند، بلکه از ما بیشتر! چرا که هر که بامش بیش- برفش بیشتر! خدا وکیلی دلشان به حال این مردم بسوزد، خر خودشان را نرانند و از پل نگذرانند و ما را تنها نگذارند. خیلی از مردم بیکارند، خیلی از جوان‌ها به خیال چپانده شدن توی صف فشرده و دراز بازار کار دانشگاه رفته‌اند زن گرفته‌اند و حالا چهار چنگولی توی این کار خودشان مانده‌اند، شاهدم همین پرونده‌های روی هم انباشته‌ شده‌ی طلاق و متارکه و نفقه و مهر و اجرت المثل و این‌ها که در راهروهای دادگاه‌ها باز شده‌اند! کار و بازارکار، به مدیریت و مدیر و قدرتی که دارد، مربوط می‌شود، بازار کار در حال حاضر است دولت هست.

اقتصاد با همه خصوصی بازی‌ها و نه خصوصی‌سازی، با دولت و در دست دولت است. مملکت ما و سیاست ما به قول علمای سیاست و اقتصاد سیاسی »رانیتر« است، یعنی اقتصادش بر پایه اقتصاد نفتی و رانتی است، ما که تلویزیون را نگاه می‌کنیم همه‌اش از وصل شدن گاز جنوب به شمال، کریدور شمال، جنوب، گسترش صنعت‌های میلیارد دلاری در اصفهان و اراک و فارس و یزد و خراسان و غیره می‌شنویم، حسود و بخیل هم نیستیم، آنها هم، هم‌وطن ما هستند، اما فکر کنم حکومت اسلامی اولین وظیفه‌اش رعایت عدالت و جلوگیری از زورگویی و تبعیض است.

پس این همه بی‌عدالتی در توزیع ثروت‌ها و منابع ملی را چه کسی جواب می‌دهد؟! شرایط ما هم الان شرایطی است که باید این مشکلات با دید عادلانه حل بشود و شعارگرایی جای خودش را به عمل بدهد.

مردم باید گروه‌های تحقیق و تفحص تشکیل دهند و در چار چوب قانون، از مدیران و مسئولان، و از نمایندگان مجلس مصرانه بخواهند برای آنها عملا کاری بکنند، در مسیر رفع مشکلات قدم بردارند، دست از سیاسی‌بازی و قدرت‌طلبی بردارند، به مردم و مشکلات‌شان نگاه کنند و بدانند که مردم همیشه آنها را زیر‌ ذره‌بین‌های تیز بین خود دارند. اگر مردم نخواهند، نپرسند، نگویند و پیگری نکنند، حاکمان هم راه خود را می‌روند و اصولا اسلام و قرآن به ما تاکید می‌کند که بر حاکمان خود نظارت داشته باشید و از گفتن حقایق و گام گذاشتن در راه احقاق حقوق خود، از هیچ چیز نهراسید. کسی که ظلم می‌پذیرد، درست مانند کسی است که ظلم می‌کند و این دو نزد خدا باید پاسخ‌گوی رفتارهای خود باشن.

با تشکر از بازدید شما دوست بی همتا

مهدی حیدرپور

مدیر پایگاه نقدی بر اقتصاد ایران

اخبار برگزیده اقتصادی / 27شهریور93 ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

تشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه نقدی بر حال اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود برگزیده ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار

1- جزئیات خودکفایی صنعت برق ایران

2- فعالیت 200 قصابی‌ غیرمجاز در تهران

3- پاییز سختی در تهران داریم

4- موعد چک 400 میلیون دلاری رسید

5- ورود سیمان به بورس کالا منتفی شد

6- رای دادگاه بین المللی به نفع ایران

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

ادامــه مطلــب

باشگاه اقتصادی / 26شهریور93 ۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

اتشکر از شما بازدید کننده گرامی ، پایگاه نقدی بر حال اقتصاد ایران، در بخش باشگاه اقتصادی امروز خود پربازدید ترین اخبار اقتصادی ایران و جهان را منتشر می نماید.

تیتر اخبار

1- برقراری ارتباط میان طراحان مد و لباس با کارخانه‌ها

2- وام ۸۰ میلیون تومانی تورم‌زاست

3- فرودگاه مهر‌آباد ماندنی شد؟

4- نصب سیستم ردیاب ماهواره‌ایبرای کامیون‌های ترانزیتی

5- تولیدکنندگان دفاتر بدون طرح مانده‌اند

6- حرکت بی‌رمق شاخص بورس در کانال 71 هزار واحد

جهت آگاهی از متن کامل اخبار به ادامه مطلب مراجعه نمایید


ادامــه مطلــب
... man1357.blog.ir